Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


223 uczestników OSK "Pilica Zachwyca"

Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w X Ogólnopolskim Spływie Kajakowym "Pilica Zachwyca" im. Doroty Ambroziak, który odbył się 10 i 11 września. To jedna ze 158 imprez z kalendarza PZK i PTTK, jedna z 10 imprez Grand Prix PZK i jedna z 3 imprez o Błękitną Wstęgę Pilicy. Udział wzięło 223 uczestników.

amber


Jak co roku impreza rozpoczęła się piątkowym prologiem, tym razem na rzece Czarnej Malenieckiej, pięknym dopływie Pilicy na trasie Rożenek - ujście, Kurnędz. W sobotę od samego rana zaczęła się rywalizacja o medale, puchary i cenne nagrody. Sominowała turystyka i krajoznawstwo i duża grupa osób chętnie zwiedzała atrakcje turystyczne. Największym powodzeniem wśród uczestników biorących udział w zawodach cieszyła się konkurencja, płynięcie kajakiem na orientację. Punkty kontrolne rozstawione w ujściach dopływów Pilicy, przy starorzeczach, dały zawodnikom niezapomniane wrażenia.

Stałym punktem programu od 5 lat jest Msza Święta polowa na ołtarzu z kajaka i wioseł, przy zapadającym zmroku. Ks. Grzegorz Chirk z parafii Świętej Rodziny w Tomaszowie przy pomocy Scholii z parafii Najświętszego Serca Jezusowego zapewnił uczestnikom duchowe Przeżycie.

Szwagry, czyli Paweł Wrochna i Dariusz Wojczakowski z Radomia otrzymali statuetki za swoje 10 razy na Pilica-Zachwyca. Najmłodszym uczestnikiem imprezy była 3-letnia Hania Kudlik, a najstarszym 86-letni Zbigniew Wilk z Łodzi. Najliczniejszym klubem kajakowym był ponownie zacny Klub Albatros z Łodzi. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe koszulki i upominki.

Klub Sportowy Amber i Ośrodek Wypoczynkowy Przystań pragną podziękować wszystkim uczestnikom za udział i pomoc w spływie oraz zaprosić na najbliższe imprezy i wyprawy! Dziękuje również współorganizatorom i partnerom czyli PZK, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Mazowiecmim, Urzędowi Gminy Inowłódz, firmom Kanokajaki.pl, Kajakowcy.pl, AGAWA.PL, Kajmar Sulejów.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij