Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

13. Powiatowe Spotkanie Noworoczne. Statuetki „Przyjaciel Powiatu” wręczone

Janusz Wojciechowski, Wanda Panfil, dr Stanisław Kaczyński, ks. Grzegorz Chirk oraz Honorata i Przemysław Tchórz otrzymali statuetki „Przyjaciel Powiatu” podczas 13. Powiatowego Spotkania Noworocznego. Tegorocznych laureatów nominowali gospodarze spotkania: starosta Mirosław Kukliński i prezydent Marcin Witko.

Foto


Spotkanie odbyło się w piątek (27 stycznia) w Zespole Szkół nr 8.  Wzięli w nim udział przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych i zaproszeni goście. Wśród nich m.in. członek Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Janusz Wojciechowski, posłowie na Sejm RP: Robert Telus, Grzegorz Wojciechowski i Elżbieta Radziszewska, senator RP Rafał Ambrozik oraz proboszcz parafii św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim Stanisław Pałkiewicz. Nie zabrakło również radnych, przedstawicieli powiatowych i miejskich służb, inspekcji i jednostek organizacyjnych, miejskich i gminnych dyrektorów szkół i placówek oświatowo-kulturalnych, członków organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń oraz przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw.

Na początku spotkania, minutą ciszy uczczono zmarłych w ostatnich dniach: posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafała Wójcikowskiego i radnego Rady Powiatu Stanisława Kaczmarka.
 
Tradycją powiatowych spotkań noworocznych jest wyróżnienie statuetkami „Przyjaciel Powiatu” osób, które w wyjątkowy  sposób przyczyniły się do kreowania pozytywnego wizerunku i promocji powiatu tomaszowskiego. Dotychczas „Przyjaciółmi Powiatu” zostały utytułowane 64  osoby. Tegoroczne statuetki, podobnie jak te wręczone we wcześniejszych  edycjach spotkania są symbolem wdzięczności i podziękowań za wspieranie powiatu tomaszowskiego w codziennej działalności.

W trakcie piątkowego spotkania, do grona „Przyjaciół Powiatu” dołączyli:

Janusz Wojciechowski
Znany i ceniony prawnik, sędzia, polityk, który od wielu lat pełni ważne funkcje publiczne i społeczne w kraju i za granicą. Przez dwie kadencje sprawował mandat posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie piastował także funkcję Wicemarszałka Sejmu. Był prezesem Najwyższej Izby Kontroli, a jako deputowany do Parlamentu Europejskiego przez cztery kadencje reprezentował nasze województwo w strukturach Unii Europejskiej.  Obecnie sprawuje funkcję audytora w Europejskim Trybunale Obrachunkowym. Autor oraz współautor komentarzy do kodeksu karnego oraz ustaw karnych, a także artykułów naukowych i publicystycznych w dziedzinie prawa, jak również o charakterze społeczno-prawnym. Znany z programów telewizyjnych takich jak „Sprawa dla reportera” i „Państwo w państwie”, gdzie zawsze wspierał osoby pokrzywdzone i interweniował w ich sprawach. Jak sam o sobie mówi - największą satysfakcję sprawia mu pomaganie ludziom, którzy zostali sami ze swoimi problemami.

dr Stanisław Kaczyński
Od 2014 roku pełni funkcję dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. W swojej karierze żołnierskiej uczestniczył sześciokrotnie w misjach zagranicznych w Bośni i Hercegowinie, w Republice Iraku oraz w Islamskiej Republice Afganistanu. Za wzorową służbę został odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Specjalizuje się w problematyce kawalerii powietrznej, działań powietrzno-desantowych, wojsk specjalnych oraz zagadnieniach związanych z walką z terroryzmem. W ostatnich latach dał się poznać władzom miasta i powiatu jako inicjator i współorganizator wielu przedsięwzięć o charakterze patriotycznym i kulturalnym. Aktywne wyjście wojska do mieszkańców, liczne defilady, przemarsze, pokazy czy wystawy wpisały się już na stałe w obchody  ważnych wydarzeń w Tomaszowie. Brygada wspiera działania w przygotowaniu logistycznym imprez, jak też inicjuje ich realizację np. koncerty zespołów i orkiestr reprezentacyjnych Wojska Polskiego. Na szczególną uwagę zasługuje także przygotowanie koncertu w ramach akcji „Paczka dla Bohatera” czy Narodowe Czytanie „Quo vadis”.

ks. Grzegorz Chirk
Człowiek pełen dynamizmu i aktywności społecznej, kapłan i promotor rozmaitych działań służących tomaszowskiej społeczności. Zawsze ciekawy świata i otwarty na bliźnich, chętny do podejmowania wyzwań i konkretnie realizujący swoje cele. Pod wpływem świadectwa wiary bytowskiej Kongregacji Księży Filipinów wybrał drogę życia w służbie Bogu i Kościołowi.  Jako osoba duchowna głęboko wziął sobie do serca słowa św. Jana Pawła II, że drogą Kościoła jest człowiek. Wizję służby człowiekowi realizuje od tej pory z niegasnącym zapałem jako zaangażowany społecznik, który z powodzeniem potrafi połączyć życie duchowe                    z pracą na rzecz bliźnich. Pełni funkcje katechety inspirując młodzież do działań o charakterze charytatywnym i prospołecznym. Rozpoczął realizację projektu Pól Nadziei i Klubu Żonkila. W tej chwili jest w trakcie tworzenia stacjonarnego hospicjum na terenie naszego miasta, które będzie służyć potrzebującym z całego regionu. Posiada unikatową umiejętność jednoczenia ludzi do budowania wspólnego dobra – ludzi pełnych entuzjazmu, w różnym wieku, o różnych zawodach, a także o różnorodnym światopoglądzie.

Wanda Panfil
Kolejną wyróżnioną jest kobieta, która od początku swojej kariery sportowej reprezentuje barwy „LECHII” Tomaszów Maz. Wielokrotna reprezentantka i rekordzistka Polski w biegach średnich i długich. Dwukrotna olimpijka w biegu maratońskim (Seul, Barcelona). Wygrała największe maratony kobiet na świecie  (Nowy Jork, Boston, Londyn, Nagoja -Japonia). Mistrzyni Świata w maratonie w Tokio 1991 r. Wygrywa i bije rekord Imprezy w Igrzyskach Dobrej Woli w Seattle USA. Dwukrotna laureatka Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najpopularniejszego Sportowca (1990, 1991). Honorowy Ambasador Spały i Tomaszowski Ambasador Sportu.

Honorata i Przemysław Tchórz – Firma BINSTAL s.c.
Firma, która działa na lokalnym i krajowym rynku od 1998 roku. Dzięki nowoczesności i wysokiej jakości realizowanych usług, a także rzetelności oraz profesjonalizmowi stała się rozpoznawalnym podmiotem i cenionym partnerem dla wielu przedsiębiorstw i inwestorów. W ostatnich latach firma była głównym wykonawcą wielu strategicznych inwestycji na terenie miasta i powiatu, m.in.  projektu realizowanego przez Zakład Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej sp. z o.o. – pn. „Modernizacja oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego”. Właściciele firmy aktywnie włączają się w życie naszego miasta i powiatu wspierając szeroki wachlarz działań zarówno finansowo, jak i organizacyjnie. Właśnie dzięki takiej pomocy mogliśmy zrealizować wiele inicjatyw charytatywnych, kulturalnych i sportowych, które przyciągały do Tomaszowa Mazowieckiego mieszkańców województwa, regionu, a nawet całego kraju. Zawsze mogliśmy liczyć na zrozumienie dla inicjatyw realizowanych przez miasto i powiat.

Stanisław Najder - właściciel Firmy Produkcyjno – Handlowej Export – Import
Od ponad 25 lat działa na obszarze gminy Ujazd i powiatu tomaszowskiego. Przedsiębiorca działający w branży spożywczej. Mąż, ojciec, dziadek - człowiek wielkiego serca. Aktywnie angażuje się w działalność społeczną. Dzięki jego hojności i wsparciu odbyło się wiele inicjatyw i imprez kulturalno - promocyjnych w Gminie Ujazd i powiecie. Właściciel  parku wraz z zabytkowym pałacem Ostrowskich znajdującym się w gminie Ujazd. Dzięki jego staraniom pałac po latach zaniedbania wrócił do dawnej świetności.  

W ramach części artystycznej, na scenie zaprezentowali się: Chór Miejski Artis Gaudium i zespół
TM BRASS. Obie formacje powstały w 2016 roku z inicjatywy prezydenta Marcina Witko.

Spotkanie poprowadzili Marta Skóra i Marek Kubiak.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij