Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


1050 rocznica przyjęcia chrztu przez Polskę. Konkurs w Gimnazjum nr 7

Konrad Cieśliczka, uczeń Gimnazjum nr 6, zajął pierwsze miejsce w konkursie tematycznym z okazji obchodzonej w tym roku 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Polskę, który obył się 30 maja w Gimnazjum nr 7.

Konkurs

Do konkursu zgłosiły się wszystkie tomaszowskie gimnazja, a zadania konkursowe dotyczyły szeroko rozumianej problematyki związanej z okolicznościami przyjęcia chrztu przez Mieszka I, losów państwa pierwszych Piastów, a także historii kościoła na ziemiach polskich w czasach średniowiecza. Konkurs przeprowadzono 30 maja w Gimnazjum nr 7. Nad jego sprawnym przebiegiem czuwała Komisja Konkursowa złożona z nauczycieli historii z tomaszowskich szkół.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: pierwsze miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 6 Konrad Cieśliczka (opiekun Ewa Rosół), drugie miejsce Wojciech Niewiadomski z Gimnazjum nr 3 (opiekun Tomasz Antczak), trzecie miejsce przypadło Piotrowi Cichowskiem z Gimnazjum nr 7 (opiekun Maria Śledzińska) Wyróżnienia uzyskali: Anna Kowalska z Gimnazjum nr 7 (opiekun Iwona Goździk), Anna Ruszczyszyn z Gimnazjum nr 6 (opiekun Ewa Rosół) oraz Bartłomiej Jedliński z Gimnazjum nr 4 (opiekun Jolanta Krajewska). Uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi 16 czerwca na Placu Kościuszki podczas Tygodnia Antoniańskiego.

Uczniowie Gimnazjum nr 7 wprowadzili uczestników konkursu w klimat epoki średniowiecza, przygotowując scenki historyczne z udziałem Mieszka I i jego wojów, Dobrawy oraz Galla Anonima. Po napisaniu testu uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a następnie wysłuchali prelekcji dr Tomasza Toborka z Biura Edukacji Publicznej IPN Łódź na temat obchodów tysiąclecia państwa polskiego i roli Kościoła w czasach PRL- u.

Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Wydziałem Edukacji i Sportu Urzędu Miasta. Patronat objęli: prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko oraz starosta tomaszowski Mirosław Kukliński.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij