Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-10-06

Zdrowa kuchnia czyli przez żołądek do… integracji

Gotowanie jest czymś więcej niż tylko sztuką przyrządzania smacznych posiłków. Przekonali się o tym 2 października 2015 uczestnicy warsztatów kulinarnych "Zdrowa kuchnia" realizowanych w ramach projektu "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO... INTEGRACJI".

Seniorzy Na Topie, zwycięzcy II edycji konkursu grantowego w partnerstwie z Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury zachęcili mieszkańców naszego miasta w wieku 60+ do zdrowej, dietetycznej i łatwej w przyrządzaniu kuchni.

Było pysznie i zdrowo. Seniorzy skosztowali między innymi krem pomidorowo - paprykowy z ziołami i mozzarellą, fit burgery z indyka i cukinii, sałatkę z kuskusem, pastę z bakłażana i zielonych oliwek. Seniorzy otrzymali również mini książki kucharskie od prowadzących spotkanie Anny i Eweliny Chodery. Uczestniczy warsztatów pod okiem specjalistek przyrządzili zapiekankę z cukinii w warzywach posypaną świeżymi ziołami prowansalskimi. Podczas zajęć praktycznych prowadzące warsztaty przekazały wiedzę na temat znaczenia składników diety i prawidłowego bilansowania posiłków. Uczestnicy warsztatów mogli się przekonać, że lekka i zdrowa kuchnia jest bardzo smaczna. Podczas warsztatów sala widowiskowa Dzielnicowego Ośrodka Kultury zmieniła się w prężnie działającą kuchnię. Nauce gotowania towarzyszyło wspólne biesiadowanie. Przy dźwiękach gitary i ukulele wyjątkowe menu smakowało jeszcze bardziej. Wspólne gotowanie zbliża, integruje, buduje i wzmacnia poczucie tożsamości. Koordynatorką spotkania była Anna Zieja, instruktor DOK-u.


Podsumowanie projektu czyli piknik integracyjny "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO... INTEGRACJI" odbędzie się 16 października o godz. 17.00 w siedzibie ośrodka przy Gminnej 37/39. Organizatorzy zaplanowali: pokaz barmański, naukę przygotowywania barwnych bezalkoholowych napojów pod kierunkiem specjalistów w tej dziedzinie, prezentację multimedialną realizowanego przez Seniorów Na Topie projektu, wystawę fotograficzną upamiętniającą działania projektowe, degustację przygotowanych przez uczestników projektu potraw, wspólną zabawę z Zespołem Aptekarze, a w prezencie na każdego uczestnika finału projektu czekać będzie pamiątkowa broszura z przepisami autorstwa seniorów biorących udział w działaniach "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO... INTEGRACJI".Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij