Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2019-11-12

Tomaszowianie uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości [ZDJĘCIA]

W Święto Niepodległości w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się m.in. uroczystości patriotyczno-religijne, 15. Tomaszowski Bieg Niepodległości, a także sztafeta pływacka, piknik niepodległościowy oraz projekcja filmu „ Legiony”. W biegu wzięło udział ponad 900 osób – uczniowie tomaszowskich szkół, przedstawiciele zakładów pracy, stowarzyszeń oraz osoby indywidualne.


niepodległa 2019

O godz. 9.30 w kościele NMP Królowej Polski odbyła się uroczysta msza święta. Po niej na pl. T. Kościuszki rozpoczęto uroczystości centralne. Wśród wielu towarzyszących im imprez był także Tomaszowski Bieg Niepodległości, który odbył się już po raz piętnasty.

święto niepodległości 2019

Przed biegiem uczestnicy otrzymali pamiątkowe białe i czerwone czapeczki, które ufundowane zostały w ramach realizacji projektu „Tomaszowski Bieg Niepodległości” przez grupę nieformalną DLA NIEPODLEGŁEJ.

Po zakończonym biegu rozlosowano upominki przekazane przez Urząd Miasta w Tomaszowie Maz. oraz Miejskie Centrum Kultury. Szczęśliwym wygranym wręczyła je wiceprezydent miasta Izabela Śliwińska.

Niepodległość świętowaliśmy również  podczas koncertu organowego w kościele pw. MBNP przy ul. Ludwikowskiej, a na pływalni Złota Rybka odbyła się Pływacka Sztafeta Niepodległości. Zwiecznieniem obchodów była projekcja filmu „Legiony”.

Organizatorami uroczystości byli: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej oraz Komenda Hufca ZHP. 

Źródło: tomaszów mazowiecki, święto niepodległości, uroczystości

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij