Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Świątecznie – czytamy dzieciom w szpitalu”

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem stworzonym specjalnie dla najmłodszych. Stąd narodził się pomysł, aby zorganizować akcję pod nazwą „Świątecznie – czytamy dzieciom w szpitalu”.

15 grudnia pracownice Oddziału: Joanna Chojnacka i Dorota Iwanicka odwiedziły małych pacjentów z Oddziału Pediatrycznego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Po przywitaniu z podopiecznymi szpitala bibliotekarki zaprosiły na chwilę wytchnienia z książką. Dzieci wysłuchały opowieści „Jak aniołki Jezusa kołysały” Doroty Kozioł, nie zabrakło też rozmowy o tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Bibliotekarki odegrały inscenizację, w oparciu o tekst Jadwigi Dmowskiej pt. „Legenda o choince” o płaczącym świerku, który, jak inne wspaniałe drzewa, jak palma i oliwka, też chciał pokłonić się Bożej Dziecinie. Skromność choinki została doceniona, mały aniołek przystroił pięknie świąteczne drzewko i tak stało się najpiękniejsze. Z dumą mogło pokazać się Jezuskowi i oddać mu cześć. Następnie opowiedziałyśmy o historii małego chłopca, który zapoczątkował piękny zwyczaj obdarowywania potrzebujących. Po dziś dzień grzeczne dzieci otrzymują prezenty. Również do małych pacjentów przyszedł Święty Mikołaj. Oddział dla Dzieci i Młodzieży podarował choineczkę przystrojoną dosyć oryginalnie - w sowy, które kojarzą się z mądrością.

Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę Cukierni Mazurek, która obdarowała dzieci świątecznymi łakociami, czym wywołała uśmiechy na ich buziach.

Dziękujemy Prezesowi Zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Krzysztofowi Zarychcie za zgodę na przeprowadzenie świątecznej akcji w szpitalu oraz Koordynatorowi Oddziału Pediatrycznego dr n. med. Anecie Czupryniak za ciepłe przyjęcie na oddziale.

Wszystkim małym pacjentom,  życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i zapraszamy do odwiedzenia Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP.

 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij