Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Śladami Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920” – gra miejska

W imieniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Batalion Tomaszów” po raz kolejny serdecznie  zapraszamy uczniów i nauczycieli  do udziału w Grze Miejskiej będącej częścią Projektu „Śladami Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920”. Tym razem kanwą gry będą losy Tomaszowian biorących udział w zmaganiach wojennych lat 1919-1921 z naciskiem na ich udział w Bitwie Warszawskiej.

Gra będzie polegała na wykonaniu przez 4-osobowe drużyny i opiekuna zadań o charakterze historyczno-sprawnościowym na terenie miasta, w oparciu o punkty związane z jego historią. Zakończenie gry miejskiej nastąpi w Skansenie Rzeki Pilicy i będzie połączone z ogniskiem integracyjnym dla uczestników oraz zwiedzaniem eksponatów, prezentacją multimedialną i wykładem dotyczącym  udziału Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Gra Miejska rozpocznie się 2 października 2020 r. (piątek)  godz.8.00- Początek na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Smutnej, zakończenie w Skansenie Rzeki Pilicy do 14.00. Dla pierwszych 3 drużyn przewidziano nagrody rzeczowe w kategorii szkół średnich i podstawowych. Dodatkowa nagroda to całodniowa wycieczka  do miejsc związanych z Bitwą Warszawską (Warszawa-Radzymin-Sulejówek-Ossów) dla laureatów konkursu i opiekunów planowana na 15 października 2020 roku. 

W załącznikach: regulamin i karta zgłoszenia udziału w grze. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „ Koalicje dla Niepodległej ”. 

Koordynator Projektu: Piotr Dębicki  

Ważne: W związku z zagrożeniem pandemią prosimy o zachowanie dystansu społecznego i stosowanie środków ochrony osobistej przez uczestników, a organizator zapewni środki dezynfekcji do rąk.

Źródło: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Batalion Tomaszów”

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij