Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Projekt: Jak być grzecznym dzieckiem?

17 lutego 2017r. grupa uczniów z Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim realizowała swój  szkolny projekt edukacyjny. Gimnazjaliści przygotowali gry i zabawy integracyjne dla dzieci z Przedszkola nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim, wchodzącego w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 6.

Zajęcia gimnazjalistów z dziećmi

Celem zajęć była potrzeba uświadomienia dzieciom zasad dobrego zachowania oraz zintegrowanie grupy w celu wytworzenia w niej motywacji i chęci do wspólnego działania.

Pobyt w przedszkolu to czas kształtowania prawidłowych postaw wobec innych ludzi. Kontakty, wspólna zabawa i wymiana doświadczeń jest niezwykle ważna dla wszystkich dzieci. Możliwość zabawy jest jednym ze sposobów prawidłowego rozwoju młodego człowieka, dzieci w ten sposób wykorzystują własny potencjał rozwojowy, nawiązują kontakty z rówieśnikami. Podczas zajęć dzieci mogły nauczyć się umiejętności społecznych czyli: współdziałania w grupie, rozwiązywania sporów i konfliktów, wyrażania i doświadczania uczuć, zaspakajania naturalnej potrzeby ciekawości czy wreszcie dochodzenia do kompromisów.

Podczas zabawy dzieci bardzo dobrze się zintegrowały i mimo różnicy wiekowej znalazły wspólny język nie tylko między sobą, ale przede wszystkim z gimnazjalistami, którzy nagrodzili ich lizakami.

Za zaangażowanie sześciolatki podziękowali „młodym nauczycielom”  gromkimi brawami, a uśmiech na twarzy każdego malucha był dowodem na to, iż warto takie akcje powtórzyć. Projekt realizowali uczniowi klasy 2b: Zuzanna Sadowska, Natalia Mazurek oraz Sebastian Ochter, opiekunem był mgr Marcin Rybak.

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij