Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Paczka dla Bohatera podsumowana!

Po raz pierwszy na terenie Tomaszowa Mazowieckiego prowadzona była akcja „Paczka dla Bohatera”. Jest to forma pomocy i pamięci o tych, dla których Ojczyzna była i jest najwyższą wartością, dla której ryzykowali zdrowie i życie.  Zbiórka trwała ponad miesiąc. Zebrano ponad 100 paczek żywnościowych oraz chemiczno-higienicznych, które przekazano kombatantom.

 Podsumowanie akcji Paczka dla bohatera

W akcję włączyli się:  Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8, placówki kultury,  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego, za co w serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się również  Miejskiemu Centrum Kultury, wolontariuszom z Gimnazjum nr  6 oraz Gimnazjum nr 7, Ośrodkowi Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim oraz  Ośrodkowi Kultury „Tkacz” , w którym odbyło się uroczyste podsumowanie akcji.

Po wręczeniu paczek przez Zofię Szymańską, wiceprezydent Tomaszowa oraz płk Adama Grelę  zastępcę dowódcy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej odbył się koncert kolęd.

Patronat honorowy nad ogólnopolską akcją objęły m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Instytut Pamięci Narodowej. Lokalnymi organizatorami akcji byli prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko oraz Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej generał brygady doktor Stanisław Kaczyński.

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij