Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dzień otwarty w Domu Dziennego Pobytu przy al. Piłsudskiego 34

W najbliższą sobotę, 27 lutego, zostanie zorganizowany dzień otwarty w nowopowstałym Domu Dziennego Pobytu II przy al. Piłsudskiego 34 w Tomaszowie Mazowieckim.

W godzinach od 9:00 do 12:00 będzie można zapoznać się z ofertą placówki jak i obejrzeć pomieszczenia przeznaczone do realizacji wsparcia.

 

Ze względu na panujący stan zagrożenia epidemiologicznego planowane jest zwiedzanie pomieszczeń w małych grupach. W związku z powyższym prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerami telefonu : 604 918 933 oraz 600 966 637, w celu ustalenia konkretnej godziny wizyty.

 

 

 

(Wersja z audiodeskrypcją dostępna na naszym kanale YouTube  https://youtu.be/T5AlFBsbFOc)

 

Dom Dziennego Pobytu zapewnia kompleksową opiekę oraz aktywizację, zarówno w sferze fizycznej, intelektualnej jak i społecznej dla 30 osób.

Uczestnikom oferujemy:

  • miejsce do bezpiecznego i godnego spędzania czasu,
  • zajęcia terapeutyczne, plastyczne, muzyczne i wspierające ruchowo,
  • dwa posiłki dziennie, kawę, herbatę, poczęstunek,
  • dostęp do książek i środków przekazu ale również organizowanie imprez kulturalnych, rekreacyjnych i towarzyskich,
  • pomoc w rozwinięciu i wzmacnianiu aktywności oraz samodzielności życiowej,
  • pomoc psychologiczną, poradnictwo i wsparcia w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych oraz bieżących spraw życia codziennego,
  • doraźną pomoc pielęgniarki, masażysty i fizjoterapeuty.

 

Z wsparcia mogą skorzystać:

  • Seniorzy po 50 roku życia
  • Osoby zamieszkałe na terenie powiatu tomaszowskiego
  • Osoby niesamodzielne, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożliwości samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.    

 
Do dyspozycji 30 mieszkańców są dwa pokoje dziennego do prowadzenia terapii zajęciowej i wypoczynku, w tym jadalnia, aneks kuchenny, salka gimnastyczna, pokój do fizjoterapii i masażu, łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością z możliwością prysznica oraz teren zielony zapewniający możliwość rekreacji na świeżym powietrzu.

 

 

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij