Rekord Mateusza Goździka

Zawodnik Pilicy Tomaszów Mazowiecki pobił rekord kręgielni w Lesznie podczas 25. Memoriału Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego, który odbył się w dniach 128-22 kwietnia. Mateusz Goździk strącił w finale 619 kręgli.

FOTO

Zdetronizował tym wynikiem poprzedni rekord, który należał również do zawodnika Pilicy, Pawła Osińskiego, który w 2012 roku ustanowił 615 kręgli. Mateusz w sobotnich kwalifikacjach uzyskał 576 kręgli zajmując pierwszą pozycję i wynikiem łącznym 1195 wygrał turniej przed Bartoszem Pośladkiem (1134) z BOSiR-u Brzesko i Szymonem Koszem (1117) również z Pilicy. Bardzo dobrze zaprezentował się Kosz, który z 7 pozycji po kwalifikacjach, grając równo 556 i 561 przebił się na 3 pozycję.

Turniej był bardzo mocno obsadzony. Łącznie startowało w nim 140 zawodników. Najliczniej obsadzone były kategorie młodzików i młodziczek. Do ścisłego finału kwalifikowało się tylko po 7 zawodników w każdej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze w kategorii młodziczek spisała się Małgorzata Kompa, która po kwalifikacjach (498) była 3., a ostatecznie zajęła 2 miejsce (finał 532) z łącznym wynikiem 1030 za Iwoną Dziamską z OSiR Vector Tarnowo Podgórne (1069), a przed Aleksandrą Banaszak z KS Start Gostyń (1008). Udanym startem może się również poszczycić Karolina Wołczyk, podopieczna trenera Dominika Ogłuszki, która z wynikami (458 i 436) na 7 miejscu dostała się do finału i na tej pozycji ukończyła zawody. Niestety mniej udany start zaliczyli nasi młodzicy zajmując 21, 26 i 31 miejsce.

W juniorkach młodszych udany start zaliczyła Joanna Pawłowska, która z wynikiem 527 weszła do finału na 6 miejscu, a w finale grając 526 zajęła 4 miejsce z łącznym wynikiem 1053. Tym razem mniej szczęścia miała nasza świeżo upieczona mistrzyni Polski Julia Sidło, która po kwalifikacjach z wynikiem 518 znalazła się tuż za 7-ką finałową na 8 miejscu.

Bardzo dobrze dla Pilicy wypadło podsumowanie Młodzieżowego Grand Prix Polski. W kategorii młodziczek Małgorzata Kompa uplasowała się na 4 miejscu, w kategorii juniorek młodszych 3 nasze zawodniczki znalazły się w pierwszej 10: Julia Sidło 6, Joanna Pawłowska 7. Angelika Wojtaszek 8. W kategorii juniorów młodszych najlepiej wypadł Mateusz Goździk 1080 pkt. który do końca walczył o 1 lokatę i zakończył tę walkę na 2 miejscu tracąc do 1 Jakuba Cwojdzińskiego 1090 pkt. z OSiR Vector Tarnowo Podgórne zaledwie 10 punktów. Trzeci Mateusz Radzi z KK Dziewiątka Amica Wronki uzbierał 840 pkt. Szymon Kosz z Pilicy tę rywalizację ukończył na 10 pozycji.