X Piknik Lokalni Niebanalni za nami!

Podczas tegorocznej edycji imprezy na scenie zaprezentowały się m.in. „Jesienne Słowiki” - Chór Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Grupa Poetycko-Muzyczna „NA TRZEŹWO” działająca przy Stowarzyszeniu Abstynenckim „AZYL”. Nie zabrakło też pokazu zumby prowadzonego przez panie z FANTI FITNES. Główną gwiazdą tegorocznego Pikniku był Mateusz Ziółko.

Zdjęcie z koncertu Mateusza Ziółko

W trakcie imprezy, na terenie Przystani Miejskiej zaprezentowały się stowarzyszenia, fundacje, podmioty działalności pożytku publicznego oraz nieformalne grupy inicjatyw lokalnych prowadzące działalność na terenie naszego miasta.

Nie zabrakło, popularnej zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników, zabawy terenowej z nagrodami ph.„STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ”. Wydano w sumie 950 kart do zabawy. Tradycyjnie nagrody dla uczestników zabawy ufundowały podmioty III sektora biorące udział w pikniku oraz Prezydent Miasta.

Tego dnia kilkanaście kobiet wykonało badania mammograficzne, zostały wykonane bezpłatne profilaktyczne badania słuchu. Przebadano około 50 osób. Na terenie Przystani Miejskiej odbył się również turniej siatkówki plażowej dla najmłodszych.

W trakcie pikniku rozstrzygnięty został konkurs „Inicjatywa społeczna 2017”. Nagrodę otrzymała: Szkoła Podstawowa nr 1 (za inicjatywę organizacji Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej nr1”). W kategorii „Partnerstwo społeczne 2017” został nagrodzony projekt:  „Partnerstwo międzypokoleniowe” (współpraca Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4, z Klubem Seniora „Słoneczna Jedynka”). W kategorii „Animator społeczny 2017” nagrodzono Ryszarda Judę za działalność społeczną na rzecz osób na co dzień borykających się z uzależnieniem. Ryszard Juda jest Prezesem  Stowarzyszenia Abstynenckiego „AZYL”. Za swoją działalność odznaczony został m.in. odznaką Wojewódzki Animator Trzeźwości. Jest inicjatorem i organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych takich jak Tomaszowskie Forum Trzeźwości, Tomaszowski Bieg Trzeźwości Jest również pomysłodawcą Ogólnopolskich Spotkań Integracyjno-Sportowych nad Pilicą. Przez swą działalność jest zawsze blisko ludzi i pomaga w rozwiązywaniu ich licznych problemów.

Dodatkową, niespodzianką dla organizacji pozarządowych i uczestników imprezy był tort jubileuszowy.

Celem Pikniku LOKALNI NIEBANALNI od lat jest promowanie aktywności społecznej, idei wolontariatu, prezentacja działalności i dorobku III sektora, a także wymiana doświadczeń przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Wydarzenie organizowane przez prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego oraz lokalne organizacje i grupy nieformalne, cieszy się ogromnym zainteresowaniem tomaszowian. To święto aktywnego miasta, ukazujące, czym zajmuje się miejski sektor pozarządowy.

Dziękujemy wszystkim organizacjom, które wzięły udział w 10. Pikniku Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni”:

1. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Tomaszowskie
  2. Fundacja NU-MED
  3. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Zarząd Oddziału Wojewódzkiego w Łodzi - Koło Miejskie Nr 2
  4. Polski Związek Niewidomych
  5. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji Społecznej „RAZEM”
  6. Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek
  7. Klub sportu, rekreacji, turystyki i pływania „NEMO”
  8. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka - Hufiec Tomaszów Mazowiecki
  9. Tomaszowski Uniwersytetem Trzeciego Wieku
  10. Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”
  11. Klub Sportowy Amber
  12. Fundacja „Arka Nadziei”
  13. Fundacja „N.S.J. – Rodzina”
  14. Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego
  15. Krajowe Stowarzyszenie Seniorów „Pasja”
  16. Stowarzyszenie miłośników kultury Japońskiej „Kanpai”
  17. Tomaszowskie Towarzystwo Charytatywne
  18. Ochotnicza Straż Pożarna Tomaszów Mazowiecki - Ludwików
  19. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim
  20. Fundacja TOMY Społeczność Chrześcijańska „TOMY”
  21. Ochotnicza Straż Pożarna Tomaszów Mazowiecki – Białobrzegi
  22. Klub Seniora „Słoneczna Jedynka”
  23. Siódmy Zmysł
  24. Europejskie Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Na Kole
  25. Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
  26. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Oddział Miejsko - Powiatowy
  27. Klub Szachowy „HETMAN” przy ZNP
  28. Akademia Tomaszowskiej Siatkówki KS „LECHIA” Tomaszów Mazowiecki
  29. Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”
  30. Związek Strzelecki „STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza
  31. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem ISKIERKA
  32. Tomaszowski Klub Żeglarski w Tomaszowie Mazowieckim
  33. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Tomaszowie Mazowieckim
  34. Stowarzyszenie na Rzecz Zmiany Konstytucji Kukiz 15

Ogromne podziękowania za pracę włożoną w przygotowanie Pikniku dla Zakładu Dróg i Utrzymania Miasta, Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, Młodzieżowej Rady Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Zakładu Gospodarki Wodno Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim, Klubu Sportowego „Amber” oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

Podziękowania za oprawę artystyczną dla Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Stowarzyszenia Abstynenckiego „AZYL” jak również dla Klubu Fanti Fitness.

Dziękuję za to, że zawsze możemy na Państwa liczyć!

Foto. Dariusz Kwapisiewicz