Wypoczynek letni 2018 w Szkołach i Instytucjach Kultury „W słońcu Niepodległej”

Akcja wypoczynku letniego w szkołach rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do 6 lipca. Wakacyjną opiekę nad dziećmi obejmą: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr2, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4,  Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 oraz Szkoła Podstawowa Nr 10 .

Do udziału w zajęciach zgłosiły się 943 osoby. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Uczestnicy półkolonii codziennie będą mieli zapewniony ciepły posiłek w postaci obiadu dofinansowanego przez Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Na dzieci czeka wiele atrakcji, zajęcia odbywać się będą nie tylko na terenie szkoły, ale również na basenie, kręgielni oraz Arenie Lodowej. Uczestnicy odwiedzą takie miejsca jak: Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskich Źródeł, Groty Nagórzyckie, a także Muzeum.

Ofertę wakacyjną przygotowało również Miejskie Centrum Kultury

Akcja wakacyjna prowadzona będzie także w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddziale dla dzieci i młodzieży na palcu Kościuszki od 2 lipca 2018 roku do 7 lipca 2018 roku w godzinach od 10:00 do 13:00. W ramach zajęć zaplanowano: rebusy, kalambury, gry planszowe, zabawy, zajęcia plastyczne, wycieczkę do muzeum oraz spotkanie z policjantem i pogadankę nt. „Brzechwolandia – świat wierszy Jana Brzechwy”. Do udziału w zajęciach zdeklarowało się 25 dzieci.

Źródło: Organizator letniego wypoczynku