Wyniki eliminacji XXXVI Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego

Eliminacje powiatowe do XXXVI Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego odbyły się  05 i 06 maja 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury, filia Miejskiego Centrum Kultury. Podobnie jak w latach ubiegłych, chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności oratorskich nie zabrakło. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu tomaszowskiego. Uczestnicy wystąpili w 3 kategoriach wiekowych: klasy I-III , klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół gimnazjalnych. Uczestnicy mieli możliwość wyboru dwóch kategorii konkursowych: klasycznej recytacji lub formy nazywanej "wywiedzione ze słowa" mogącej mieścić w sobie elementy gry aktorskiej, użycie rekwizytu, tańca, piosenki.

Zdjęcie laureatów konkursu

Uczestników tegorocznych eliminacji powiatowych oceniła komisja w składzie Dorota Radziewicz - instruktor teatralny w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi, logopeda, reżyser teatru dzieci i młodzieży, realizatorka i koordynatorka projektów kulturalnych , Jowita Popow - pedagog teatru, aktorka ,reżyser spektakli dziecięcych i młodzieżowych. Absolwentka PWSFTVIT im. L. Schillera w Łodzi Wydział Aktorski oraz PWST im. L. Solskiego Wydział Lalkarski Reżyseria Teatru Dzieci i Młodzieży oraz Karina Góra - instruktor teatralny, pedagog, choreograf, muzyk, scenarzysta, reżyser teatru dzieci i młodzieży, twórca i opiekun artystyczny Teatru „TRZCINA”. Wśród kryteriów oceny znalazł się dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny. Komisja zwracała również uwagę na sposób zachowania na scenie, osobowość artystyczną czy poprawność dykcyjną.

W kategorii klas I – III nagrodzeni zostali:

I nagroda - Jagoda Kucharska – ZSP nr 4 Szkoła Podstawowa nr 1,
II nagroda - Nikola Serwa - ZSP nr 4 Szkoła Podstawowa nr 1,
III nagroda - Szymon Szczepanik - ZSP nr 5 Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Marcel Gąsior - ZSP nr 4 Szkoła Podstawowa nr 1.

Wyróżnienia - Amelia Mikołajczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipiu, Jakub Grzegorzewski –ZSP nr 2 Tomaszów Maz., Lena Mędrek – ZSP nr 3 Szkoła Podstawowa nr 7.

W turnieju „wywiedzione ze słowa” Jury postanowiło nie przyznawać nagród.

Wyróżnienie za osobowość sceniczną otrzymał Adrian Sobierski – Zespół Teatralny „Siódemka” przy Szkole Podstawowej Nr 7.

W kategorii gimnazjalnej laureatami zostali:

w turnieju recytatorskim:

I nagroda – ex aequo Bartosz Sobański – Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Maz. oraz Blanka Kolanko – Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz
II nagroda – nie przyznano
III nagroda – Joanna Rokita – ZS nr 4 Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Maz.
wyróżnienia – Julia Zaczyńska – Zespół Szkół w Wiadernie, Julia Kujawska – Zespół Szkół nr 8 w Tomaszowie Maz.

W turnieju wywiedzione ze słowa: nagród nie przyznano.

Wyróżniony został Tomasz Crozier z Gimnazjum TOMASZ w Tomaszowie Maz.

06 maja 2016 r. prezentowali się uczniowie klas IV-VI. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda - Szymon Goliński – Szkoła Podstawowa w Łaznowie
II nagroda – Wiktoria Kondejewska – Miejskie Centrum Kultury, filia Miejski Ośrodek Kultury
III nagroda - ex aequo Adam Malinowski – Pierwsza Chrześcijańska Szkoła Podstawowa Tomek w Tomaszowie Maz., Zofia Kowalska - ZSP nr 1 Szkoła Podstawowa nr 13 w Tomaszowie Maz.

Wyróżnienia - Filip Andryszczak - ZSP nr 6 Szkoła Podstawowa nr 14, Hanna Sęk - Miejskie Centrum Kultury, filia Miejski Ośrodek Kultury, Maria Bernacka – Szkoła Podstawowa nr 6 w Tomaszowie Maz., Zuzanna Borowska – Zespół Szkół nr 4 Szkoła Podstawowa nr 10

W turnieju „wywiedzione ze słowa” :

I nagroda - Krzysztof Kowalski ZSP nr 3 Szkoła Podstawowa Nr 7 w Tomaszowie Maz.
II nagroda – nie przyznano
III nagroda - Julia Dębowska – Zespół Teatralny „Ulinki” przy Szkole Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Maz.

Wyróżnienia - Oliwia Chmielewska – Szkoła Podstawowa w osiedlu Niewiadów

Powiat tomaszowski w finałach XXVI Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego reprezentować będą:

1. Jagoda Kucharska – ZSP nr 4 Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
  2. Nikola Serwa - ZSP nr 4 Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
  3. Szymon Goliński – Szkoła Podstawowa w Łaznowie
  4. Krzysztof Kowalski ZSP nr 3 Szkoła Podstawowa Nr 7 w Tomaszowie Maz.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wkład pracy, poszukiwanie ciekawych tekstów i oryginalnych rozwiązań scenicznych.

Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego oraz Prezydenta Miasta Marcina Witko.