Święto Niepodległości. Co będzie działo się w Tomaszowie Mazowieckim?

FOTO

Uroczystości patriotyczno-religijne z okazji obchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

9.30 - Uroczysta Msza Święta w Kościele NMP Królowej Polski
10.25 - Przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników na Plac Kościuszki
11.00 - Uroczystości centralne

- Przybycie Dowódcy 25BKPow płk. Adama Marczaka - złożenie meldunku przez Szefa Sztabu BKPow
- Podniesienie flagi na maszt, Przywitanie zaproszonych gości i Przemówienie okolicznościowe Starosty Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego
- Odczytanie rozkazu o wyróżnionych
- Wystąpienie do wręczenia wyróżnień i odznaczeń
- Przemówienia okolicznościowe
- Odczytanie "Niepodległościowego Apelu Pamięci" i Salwa Honorowa
- Odegranie "Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego"
- Przegrupowanie pododdziałów do defilady
- Uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki

12.00 - Defilada wojskowa
12.10 - Zakończenie uroczystości na Placu Kościuszki
12.11 - Przemarsz uczestników pod Pomnik Legionistów Piłsudskiego
12.25 - Uroczystość pod Pomnikiem Legionistów

Tomaszowski Bieg Niepodległości

11 listopada odbędzie się 13. Tomaszowski Bieg Niepodległości. Zbiórka uczestników biegu została zaplanowana na godz. 12.00 przy Placu Kościuszki 18 (Miejskie Centrum Kultury). Start nastąpi około godziny 13.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 listopada br. na adres kontakt@mck-tm.pl lub osobiście w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim – Plac Kościuszki 18.

Szczegółowy regulamin, karty startowe i oświadczenia uczestników biegu do pobrania na stronie http://mck-tm.pl/xiii-tomaszowski-bieg-niepodleglosci

Imprezy towarzyszące

• 10 listopada, godz. 18 - Przyrzeczenie rekrutów z Jednostki Strzeleckiej 1002 (Kaplica Pamięci przy parafii NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego).
  • 11 listpada, godz. 14.30 Gala finałowa 12. Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronatem prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko (kościół św. Marcina przy ul. Gminnej w Tomaszowie Mazowieckim).
  • 12 listopada, godz. 16 - Widowisko słowno-muzyczne "Leć Orle Biały..." pod honorowym patronatem starosty tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego (sala kina Włókniarz).

Ograniczenia w ruchu

W związku z organizacją uroczystości patriotyczno - religijnych z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości, w sobotę 11 listopada 2017 roku w centrum miasta wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu pojazdów:

• od godziny 7.00 do godziny 11.00 na ulicy Krzyżowej (odcinek pomiędzy ulicami Słowackiego a al. Marszałka J. Piłsudskiego) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów.
  • od godziny 10.00 do godz. 14.00 wyłączona z ruchu zostanie południowa pierzeja Placu Kościuszki
  • od godziny 12.30 do godz. 14.00 wyłączona z ruchu zostanie północna część Placu Kościuszki
  • od godziny 12.50 wyłączona z ruchu zostanie al. Marszałka J. Piłsudskiego na odcinku od Placu Kościuszki do ronda przy pomniku Legionistów.

Za utrudnienia przepraszamy.

Święto Niepodległości z KS AMBER

Klub Sportowy AMBER zaprasza wszystkich chętnych  do aktywnego uczczenia Dnia Niepodległości

Program dnia:

10.30 Zbiórka i weryfikacja uczestników spływu na tarasie Przystani AMBER.

11.00-12.00 Uroczyste morsowanie w barwach narodowych.

12.30 Wyjazd uczestników spływu do Tresty.

13.00 Uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Żołnierzy AK z asystą honorową ZS STRZELEC OSW.

13.30 Rozpoczęcie Biało – Czerwonego spływu Niepodległości na odcinku Tresta, Smardzewice – Tomaszów.

16.00 Spotkanie przy kominku, gorąca herbata, żurek, upominki dla dzieci i młodzieży, pożegnanie gości.

Młodzież do 18 lat gratis

AMBER prosi o zabranie ze sobą flag narodowych oraz biało-czerwonych: kotylionów, czapek, szalików, balonów itp.

Morsowanie odbędzie się na ogólnych zasadach zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie www.amberklub.pl Wszyscy uczestnicy spływu płyną na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie za zgodą opiekuna prawnego i pod opieką osoby pełnoletniej. Opłata dla wszystkich pełnoletnich uczestników spływu – 15 zł.   W ramach opłaty organizator zapewnia:  transport osób i sprzętu na trasie Tomaszów Maz. – Tresta, miejsce w kajaku, wiosło, kamizelkę asekuracyjną, ubezpieczenie od NNW, spotkanie przy kominku, gorącą herbatę, żurek, upominki dla dzieci  i młodzieży.