Świat mediów. VII Powiatowy Konkurs Języka Polskiego

5 maja o godzinie 10 w Ośrodku Kultury TKACZ odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom VII Powiatowego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych. Motywem przewodnim zadań konkursowych był Świat mediów.

VII Powiatowy Konkurs Języka Polskiego

Jednoetapowy konkurs skierowany był wyłącznie do uczniów klas szóstych szkoły podstawowej i odbył się 27 kwietnia 2016r. o godz. 900 w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim. Program merytoryczny konkursu obejmował treści nauczania zapisane w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.  Do konkursu zakwalifikowało się 41 uczniów z 19 szkół powiatu tomaszowskiego.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z zakresu kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, składający się z zadań zamkniętych oraz z zadań krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Motywem przewodnim zadań konkursowych był Świat mediów.

Powiatowa Komisja Konkursowa po wnikliwym sprawdzeniu i ocenieniu testów, z uwagi na dużą liczbę uczestników i poziom ich odpowiedzi, postanowiła nagrodzić  następujących uczniów:

I nagroda:    Monika RYBAK (opiekun Mariola Tatarynowicz)
Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.

II nagroda:    Julia STĘPIEŃ (opiekun Radosław Maksymowicz)
Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.

Marcelina BIŃCZYK (opiekun Dorota Lizut)
Szkoła Podstawowa nr 1  w Tomaszowie Maz.

III nagroda:    Paulina SZULC (opiekun Małgorzata Lasota)
Szkoła Podstawowa nr 10 w Tomaszowie Maz.

Ponadto przyznano siedem  wyróżnień:

1.    Piotr WOJTASZCZYK  (opiekun Elżbieta Bojanowska)
Szkoła Podstawowa nr 12  w Tomaszowie Maz.
2.    Krzysztof KUBACKI  (opiekun Marzena Zrobek)
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach
3.    Małgorzata JEDYK (opiekun Mariola Tatarynowicz)
Szkoła Podstawowa nr 12  w Tomaszowie Maz.
4.    Wiktoria GOLUS (opiekun Ewa Turlik-Kostanek)
Szkoła Podstawowa nr 6  w Tomaszowie Maz.
5.    Amelia PIWOWARSKA  (opiekun Emilia Małagowska)
Szkoła Podstawowa w Ujeździe
6.    Aleksandra KRAWCZYK (opiekun Elżbieta Kafar)
Szkoła Podstawowa nr 14  w Tomaszowie Maz.
7.    Agata JUDA (opiekun Gabriela Chomentowska)
Szkoła Podstawowa nr 10  w Tomaszowie Maz.

Nagrody książkowe dla laureatów ufundowali: Mirosław Kukliński – starosta tomaszowski,
Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Krzysztof Kuchta, przewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, zarząd powiatu tomaszowskiego.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Maz. oraz doradca metodyczny języka polskiego mgr Gabryela Roksela. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Mirosław Kukliński – starosta tomaszowski, Marcin Witko – prezydent Tomaszowa Mazowieckiego oraz Dariusz Magacz – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Tryb.