Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Sto uśmiechów” prosto z Wilna [ZDJĘCIA]

Dzięki stowarzyszeniu "Wspólnota Polska" oddział w Łodzi, w sali kina „Włókniarz” wystąpił dziecięco – młodzieżowy zespół śpiewu i tańca „Sto uśmiechów”. Artyści zaprezentowali polskie i litewskie tańce. W trakcie wydarzenia została przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz niespełna 6-letniego Macieja Kostrzewy, który zmaga się z rozszczepem podniebienia miękkiego i częściowo twardego.

FOTO

Zespół śpiewu i tańca „Sto Uśmiechów” powstał w 1996 roku w Wilnie. To grupa reprezentacyjna Gimnazjum im. Adama Mickiewicza i szkoły-przedszkola „Źródełko” w Wilnie. W zespole tańczy około 120 osób. Kierownikiem grupy jest Danuta Grydź.

3 marca w sali kina Włókniarz młodzi artyści śpiewali piosenki i tańczyli w takt kaziukowych melodii. Nie zabrakło też polskich tańców ludowych. Dzieciom i młodzieży za piękne występy, a zarządowi stowarzyszenia "Wspólnota Polska" za zorganizowanie koncertu podziękowali prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i wiceprezydent Zofia Szymańska.

W trakcie koncertu została przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz Macieja Kostrzewy, który urodził się 6 maja 2012 roku z rozszczepem podniebienia miękkiego i częściowo twardego.

 

 

 



Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij