Rodzinne kolędowanie za Pilicą

W Dzielnicowym Ośrodku Kultury  9 stycznia br. odbył się koncert pt.: „Rodzinne kolędowanie za Pilicą”. Artyści zaprezentowali piękne i znane przez wszystkich, a śpiewane już od kilku stuleci pieśni opisujące narodziny Chrystusa, a także utwory współczesne.

kolędowanie

W wykonaniu scholii „Marcinki” pięknie wybrzmiała między innymi „Kołysanka” oraz pastorałki „Jezusek czuwa” i „Idzie na ziemię Jezusek”. Wokaliści MCK-u: siostry Iza i Ela Rudzkie zaśpiewały pastorałkę „Zaśnij dziecino”, dwoje przyjaciół Maja Kuniecka i Maciej Kowalski wprowadzili gości wieczoru w zimowy nastrój piosenką „Pada śnieg”, Barbara Szulc wraz córką Julią pięknie zaśpiewały kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, Kamila Kata razem z córkami Patrycją i Izabelą oraz Martą Wiktorowicz zaprezentowały utwory „W żłobie leży” oraz „Dzisiaj w Betlejem”, Ola i Magda Nowak wspaniale zaśpiewały starą kolędę „Mizerna Cicha”. W repertuarze Rodzinnego zespołu wokalno-instrumentalnego z Bukowca nad Pilicą znalazły się rzadziej wykonywane pieśni: „Anielski chór pasterzom”, „Adeste fideles” i „Jakaż to gwiazda”, a także ludowa pastorałka „Porwijcie instrumenta”, współczesna piosenka „Złota Jerozolima” i dynamiczna „Pastorałka od serca do ucha”.
Organizatorzy serdecznie dziękują wykonawcom oraz wszystkim gościom za stworzenie niezwykłego, radosnego i rodzinnego klimatu wieczoru.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury