Pierwszy dzień Tomaszowskiego Forum Trzeźwości

Tomaszowskie Forum Trzeźwości rozpoczęło się 10 maja w piątek spektaklem profilaktycznym „Pod powierzchnią” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru ds. Ciężkich, którego autorem scenariusza i reżyserem jest Pan Janusz Dziubałtowski. Tematem spektaklu było uzależnienie od narkotyków i dopalaczy.

Tomaszowskie Forum Trzeźwości

Spektakl miał na celu uświadomienie młodzieży jakie skutki wywołuje zażywanie środków psychoaktywnych. W spektaklu, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury filia Tkacz wzięli udział uczniowie z tomaszowskich szkół a także dyrekcja i pedagodzy szkolni  oraz przedstawiciele służb mundurowych, którzy uczestniczyli później w debacie na temat uzależnienia od alkoholu i narkotyków.

Gościnnie wystąpił Rafał Chmielewski – raper, który zaprezentował kilka swoich autorskich tekstów, opowiadający o swoim uzależnieniu i przestrodze dla innych przed zażywaniem narkotyków.