Ostatnie akcenty „wczasów w Sercu Miasta”

Ostatnim akcentem wakacyjnej akcji „wCZASy w Sercu Miasta” były m.in. warsztaty kulinarne, których tematem przewodnim były przekąski na wieczory wakacyjne. Uczestnicy warsztatów mieli niepowtarzalną okazję samemu zrobić m.in. indyjskie samosy z kalafiorem i ziemniakami, japońskie zielone wiosenne roladki ryżowe, guacamole czy placki naan. Wszystkie produkty do przekąsek przygotowała Anna Maksymowicz - kulturoznawca, pracownik Muzeum Rozproszonego w Łodzi.

Zdjęcie z warsztatów kulinarnych

30 sierpnia w ramach letnich wieczorów muzycznych na tarasie Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się recital „Gitarowe Impresje” Macieja Smolucha - tomaszowskiego gitarzysty, kompozytora. Artysta wykonał swoje autorskie kompozycje, jak również improwizacje światowego repertuaru muzyki gitarowej.

31 sierpnia uczestnicy wzięli udział w drugiej części letnich warsztatach ceramicznych, w trakcie których odbyło się szkliwienie powstałych wazonów, które zostały zrobione w dniu 24 sierpnia na I części warsztatów. Zajęcia poprowadziła Bożena Gajda – instruktor plastyki w Miejskim Ośrodku Kultury, filia Miejskie Centrum Kultury.