Oferta ośrodków kultury na czas strajku

Rodzice, którzy z powodu zawieszenia funkcjonowania szkół nie będą mieli żadnej możliwości zorganizowania opieki nad swoimi dziećmi, będą mogli skorzystać z oferty Ośrodków Kultury, Biblioteki, Muzeum, Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych czy Areny Lodowej. Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w poszczególnych placówkach.

W tym momencie (stan na 05.04.2019 – godz. 9) o braku możliwości zapewnienia opieki poinformowały organ prowadzący Szkoły Podstawowe: 12, 1, 8, 10 oraz Przedszkola: 7,8,14,20, 5. Sytuacja jest dynamiczna i niewykluczone, że kolejne szkoły zawieszą funkcjonowanie. O każdym nowym przypadku będziemy informować. Pozostałe placówki będą prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Oferta:

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie zapewnieni opiekę nad dziećmi w godzinach 07:30-15:30.

Propozycje ze strony Ośrodka dotyczące zagospodarowania wolnego czasu dzieciom:

1. W pełni wyposażona świetlica (gry i zabawy edukacyjne, basen z piłkami)

- wykonywanie prac manualnych, plastycznych

- układanie puzzli

1. Gry i zabawy organizowane przez pedagoga zatrudnionego w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim
  1. Zajęcia w salach rehabilitacyjnych

- gimnastyka w formie zabawy

1. Możliwość skorzystania z placu zabaw
  1. Wykorzystanie wiaty grillowej

- możliwość zorganizowania ogniska dla dzieci.

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy telefoniczne pod nr telefonu: 44 724 10 45

Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego świadczyć opiekę nad dziećmi podczas strajku nauczycieli będzie w godzinach 8.00 - 15.45

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy telefoniczne pod nr telefony: 44 724 48 48

Miejskie Centrum Kultury będzie dostępne dla Państwa dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

filia MOK, ul. Browarna 7 - 44 724-42-93, 44 724-53-23

filia DOK, ul. Gminna 37/39 - 44 723-15-15

filia TKACZ, ul. Niebrowska 50 - 44 724-51-92

Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy również osoby chętne do współpracy w ramach wolontariatu.

Miejska Biblioteka Publiczna / Oddział dla Dzieci i Młodzieży , przy ulicy Pl. Kościuszki 18 , zaprasza  najmłodsze dzieci na gry i zabawy, seanse filmowe,  głośne czytanie i zabawy z książką oraz warsztaty plastyczne. W godzinach od 8 do 16 zapewnimy  opiekę oraz  zajęcia animacyjno-edukacyjne.

Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia przyjmuje Oddział dla Dzieci i Młodzieży tel. 44 724 67 06.

Arena Lodowa będzie dostępna w godzinach 7.30 – 16.30. Dzieci będą mogły korzystać z toru wrotkarskiego, boiska wielofunkcyjnego, bieżni czy rowerków treningowych.

Liczna miejsc ograniczona

Zapisy pod numerem telefonu 576 385 885

Powierzenie dziecka wymaga pisemnej zgody rodziców. Odpowiednie formularze dostępne są bezpośrednio w placówkach.