• Data opublikowania: 2016-04-11

Międzynarodowe Targi AGROTRAVEL. Województwa łódzkie i mazowieckie nagrodzone

Województwa łódzkie i mazowieckie zdobyły I miejsce w kategorii stoisko wielkopowierzchniowe na VIII Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, które w dniach 8-10 kwietnia odbyły się w Kielcach. Tomaszów reprezentował Skansen Rzeki Pilicy, filia Miejskiego Centrum Kultury.

Nasze stoisko budziło dużą ciekawość wśród zwiedzających, którzy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji. Zainteresowani mogli samodzielnie robić mąkę na żarnach ręcznych, zapoznać się z działaniem młyna wodnego, obserwując ruchomy model, posłuchać legend o Grotach Nagórzyckich w wykonaniu Zbója Madeja oraz skorzystać z oferty wydawniczej promującej nasze atrakcje turystyczne.

Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki to jedyna tego rodzaju impreza wystawiennicza w Polsce, ukierunkowana na promocję produktów związanych z turystyką wiejską i agroturystyką.

Przez trzy dni Targi odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób.