Medalowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego pływaków SKS Olimpijczyk

Blisko 350 zawodników z 27 klubów wzięło udział w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Pływaniu, które odbyły się 21-22 lutego na 50-metrowej pływalni Politechniki Łódzkiej. W tej mocnej stawce bardzo dobrze poradzili sobie przedstawiciele tomaszowskiego SKS Olimpijczyk, na co dzień trenujący na pływalni „Złota Rybka” przy Szkole Podstawowej nr 10.

SKS Olimpijczyk mistrzostwa województwa

Był to pierwszy wspólny start zawodników Wikinga oraz Pływaka, którzy od początku roku trenują i startują jako jeden połączony klub SKS Olimpijczyk Tomaszów Mazowiecki. Zdobywając 10 medali ‒ 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe ‒ w generalnej klasyfikacji zajęli jedenaste miejsce.

Najlepiej z drużyny wypadła Michalina Jasińska (14 lat), która w ośmiu startach wywalczyła sześć medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Ponadto dwukrotnie była dekorowana dyplomem za szóste miejsce (200 m grzbiet i 400 m styl dowolny).

Komplet medali – 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy ‒ zdobyła Lena Biernacka (13 lat). Otrzymała również dyplomy  za zajęcie czwartego miejsca na 100 m stylem dowolnym, piątego miejsca na 50 m stylem grzbietowym oraz szóstego miejsca na 100 m stylem grzbietowym. Dodatkowo po tych zawodach została powołana do Kadry Wojewódzkiej Młodzika na 2020 rok.

Natalia Krawczyk (12 lat) wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 m stylem dowolnym oraz dyplomy za dwa czwarte miejsca na 100 m stylem dowolnym i 50 m motylkiem oraz szóste miejsce za 50 m stylem dowolnym.

Oskar Kowalski (12 lat) i Łucja Mielnicka (14 lat) w swoich najlepszych startach zajęli odpowiednio piąte miejsce na 200 m grzbietem i szóste miejsce na 100 m grzbietem.

Marika Lesiewicz (16 lat) w swojej kategorii wiekowej była najszybsza na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 50 m grzbietem. W kategorii open zajęła 11. miejsce na 50 m motylkiem.

Marcel Wieczorek (11 lat), który pływał poza konkursem, pobił własne rekordy życiowe, a osiągnięte wyniki pozwoliłyby mu zdobyć brązowy medal w klasyfikacji starszego rocznika.

Zawodnikom i trenerowi Tomaszowi Zającowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Następne starty pływaków " Olimpijczyka" czekają 5 marca w Skierniewicach i 7 marca w Warszawie.