LV CUP 2016. Piłkarskie zakończenie wakacji

Na sztucznym boisku przy stadionie im. Braci Gadajów odbył się w sobotę (27 sierpnia) wakacyjny ogólnopolski turniej piłki nożnej połączony z piknikiem rodzinnym.

turniej

W turnieju wzięło udział 12 drużyn, w tym 3 drużyny Akademii Piłkarskiej LAS VEGAS KP RKS Lechia 1923. Drużyny rywalizowały w trzech grupach:

Grupa A: Lechia Tomaszów Maz. (Zielona), Mazovia Rawa Mazowiecka, Gks Bełchatów, Akademia Piłkarska Widzew

Grupa B: Lechia Tomaszów Maz. (Czerwona), Mazovia Tomaszów Maz., Ajaks Częstochowa, Lechia Tomaszów Maz. (Żółta)

Grupa C: Stal Niewiadów, Sms Łódź, Ursus Warszawa, Widok Skierniewice

System rozgrywek przewidywał, iż po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do grupy „złotej”, gdzie będą grać o miejsca 1-6. Natomiast zespoły z miejsc 3-4 utworzą grupę „srebrną” i będą walczyć o miejsca  7-12. Drużyna Lechii zielonej aspirowała od samego początku do strefy medalowej. W ostatniej kolejce spotkań Lechia zielona  wygrała z Lechią czerwoną 6-0 i ostatecznie zajęła drugie miejsce w turnieju. Zwycięzcą okazała się drużyna Akademii Piłkarskiej Widzew przed Lechią zieloną i Ursusem Warszawa. Czwarte miejsce zajął Widok Skierniewice, piąte Ajaks Częstochowa, szóste Lechia czerwona.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Michał Jędraszczyk z Widzewa, a najlepszym bramkarzem Adam Łuczak z Widoku Skierniewice. Królem strzelców został Marcel Lewandowski z SMS Łódź. Trenerzy poszczególnych drużyn wybrali również najlepszych zawodników z każdej drużyny. Najlepszym zawodnikiem Lechii żółtej został Kuba Dębowski, Lechii czerwonej Michał Pustelnik, a Lechii zielonej Oliwier Sobczyk. Drużyny Lechii w czasie turnieju prowadzili trenerzy Akademii Piłkarskiej LAS VEGAS KP RKS Lechia 1923 Radosław Wilczyński i Bartłomiej Jeske.

Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały puchary, a zawodnicy medale, dyplomy i upominki. Dodatkową atrakcją była kurtyna wodna niespodzianka od OSP Ludwików oraz możliwość zwiedzenia samochodu strażackiego.

Imprezę patronatem objęli starosta tomaszowski Mirosław Kukliński i prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.