Lechia wygrywa z Huraganem Morąg

Piłkarze RKS Lechii Tomaszów Mazowiecki wywalczyli czternaste zwycięstwo w obecnym sezonie. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka pokonali przy świetle własnej publiczności drużynę Huragana Morąg 2:0. Na listę strzelców wpisali się: Kamil Szymczak i Krystian Kolasa.

foto

Tomaszowianie wyszli na prowadzenie w 49 minucie meczu. Piłkę ręką w polu karnym dotknął jeden z zawodników gości i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki doszedł Jakub Rozwandowicz i uderzył płasko po ziemi, ale, piłkę odbił do boku golkiper Mateusz Lawrenc. Czujnie zachował się jednak Kamil Szymczak i szybkim wejściem w pole karne posłał futbolówkę do siatki. W 80 minucie meczu przyjezdni mogli doprowadzić do wyrównania, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Dziesięć minut później tomaszowianie podwyższyli wynik meczu na 2:0. Po celnym strzalew polu karnym Krystiana Kolasy, piłka znalazła drogę do bramki. Tym samym zielono-czerwoni sięgnęli po trzy punkty.

Po 32 kolejkach Lechia zajmuje 7. miejsce w tabeli III ligi. 10 czerwca o godz. 16.00 zagra na wyjeździe z MKS Ełk.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Kaczkan Huragan Morąg 2:0 (0:0)

Bramki: Kamil Szymczak 49, Krystian Kolasa 90+3

Lechia: Dawid Kędra – Klaudiusz Król, Kamil Cyran, Paweł Magdoń, Bartosz Widejko – Bartłomiej Cieślik (82. Marcin Gawron), Kamil Szymczak, Adam Gołuński (64. Kacper Przedbora), Marcin Mirecki (84. Krystian Kolasa) – Jakub Rozwandowicz, Jardel Muniz Cruz (70. Paweł Wolski).
Źródło: RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki