Lechia pokonała Legię i jest liderem

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonali Legię II Warszawa 3:1 w pierwszej kolejce nowego sezonu III ligi. Dzięki wysokiej wygranej, tomaszowianie wskoczyli na pozycję lidera rozgrywek.

FOTO

Lechici rozpoczęli to spotkanie z trzema nowymi zawodnikami w składzie. Od pierwszych minut zagrali: Patryk Jakubczyk, Piotr Kornacki, Tomasz Płonka.

Na rozwiązanie worka z bramkami, kibice zgromadzeni na trybunach czekali do 19 minuty. Świetne podanie na prawy skrzydło otrzymał Jakub Rozwandowicz . Zawodnik wbiegł w pole karne i mocnym strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera gości. Dwie minuty później było już 2:0. Po zagraniu piłki ręką przez jednego z warszawiaków, sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Wiktor Żytek. Kolejne bramki padły w drugiej części meczu. W 85. minucie przyjezdni zdobyli kontaktowego gola po główce Mateusz Majewski. Chwilę później RKS podwyższył prowadzenie. Piękne podanie Kamila Lewińskiego wykorzystał Krystian Kolasa i pewnie posłał piłkę do siatki. Więcej goli już nie padło.

W 2. kolejce III ligi Lechia zagra na wyjeździe z Olimpią Zambrów (12 sierpnia, godz. 17).

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legia II Warszawa 3:1 (2:0)