Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Koreańczycy zdominowali Mistrzostwa Świata Juniorów w Arenie Lodowej [ZDJĘCIA]

Ponad 200 łyżwiarzy wzięło udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Short Tracku, które w odbyły się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Najlepiej zaprezentowali się Koreańczycy.


W trwających od 2 do 4 marca uczestniczyli łyżwiarze z 39 krajów: Australii, Austrii, Białorusi, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Kanady, chińskiego Tajpej, Chorwacji, Czech, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hongkongu, Węgier, Indii, Włoch, Japonii, Kazachstanu, Litwy, Liechtensteinu, Luksemburga, Malezji, Holandii, Nowej Zelandii, Filipin, Kataru, Korei Południowej, Rumunii, Rosji, Serbii, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Tajlandii, Turcji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

FOTO

Na listach startowych znaleźli się olimpijczycy z Pjongczangu m.in. Węgierka Petra Jaszapati, Amerykanka Maame Biney.

Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się w sobotę o godz. 13.30. Wzięli w nim udział członek Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej Stoytcho Stoytchev, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Roman Derks i prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko. Otwarcie uświetniła młodzież Klubu Sportowego Pilica Tomaszów Mazowiecki.

FOTO

W składzie kadry juniorów reprezentacji Polski znalazło się 9 zawodników: Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg), Wiktoria Tkaczuk, Mateusz Krzemiński (AZS KU Politechnika Opole), Rafał Anikiej, Karolina Miłkowska, Łukasz Kuczyński, Patrycja Markiewicz, Gabriela Topolska i Paweł Adamski (wszyscy Juvenia Białystok).

Najwyższe miejsce podczas trzydniowej rywalizacji zajęła Kamila Stormowska, która była ósma na 500 m.

Zawody zdominowali Koreańczycy, którzy triumfowali w większości konkurencji. Szczegółowe wyniki są dostępne TUTAJ.

Fot. Dariusz Kwapisiewicz


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij