Jubileuszowy VIII Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK

VIII Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK odbył się w kręgielni miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim  w sobotę, 15 grudnia br. Turniej zorganizowano z okazji 60-lecia honorowego krwiodawstwa w PCK. Uczestniczyło w nim 7 zespołów (4-osobowych) reprezentujących 5 tomaszowskich klubów oraz krwiodawcy z 2 klubów z powiatu opoczyńskiego.

turniej kręglarski

W klasyfikacji zespołowej wygrała drużyna Klubu HDK PCK przy tomaszowskiej KP Policji zdobywając 368 pkt. i puchar starosty tomaszowskiego. Skład zwycięzców: Agnieszka Jankowska, Izabela Wojciechowska, Grzegorz Kołodziejski, Arkadiusz Knap.
Drugie miejsce i puchar prezydenta Tomaszowa wywalczył Klub HDK PCK „Krewniacy” przy OSP Kamień – 331 pkt. Na trzecim miejscu znaleźli się Klub przy ZSP nr 8 Tomaszów - 327 pkt. Pozostałe miejsca zajęli krwiodawcy z tomaszowskich klubów: Kropla Życia, ZSP nr 2, Opoczno I, ZSP nr 6.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

- kobiety: Agnieszka Jankowska (KPP) przed Zuzanną Chaber ZSP nr 6) i Aleksandrą Gierach (ZSP nr 2) – 100 pkt.

- mężczyźni: Dariusz Charkiewicz (Kropla Życia) – 153 pkt., przed Grzegorzem Kołodziejskim (KPP) – 133 pkt. i Michałem Dziubińskim (ZSP nr 8) – 125 pkt.

- prezesi Klubów (10 rzutów) najlepszy był Dariusz Charkiewicz - 46 pkt., drugie miejsce zajął Grzegorz Kołodziejski – 43 pkt., a trzecie Piotr Jesionek – 35 pkt.

Wszystkim wygranym zespołom wręczono puchary oraz medale,  zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy. Medale i upominki otrzymali także: trójka najlepszych kobiet, mężczyzn i prezesów Klubów. Serdecznie gratulujemy

Źródło: Antoni Smolarek