Ferie zimowe w Tomaszowie Mazowieckim [ATRAKCJE]

Ślizgawki w Arenie Lodowej, wyjazdy na basen, zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe – między innymi z takich atrakcji będzie można skorzystać podczas ferii zimowych w Tomaszowie Mazowieckim.

Ślizgawki, szkółka łyżwiarstwa figurowego i Mistrzostwa Polski w Arenie Lodowej

9 i 10 lutego w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików. Zachęcamy do podziwiania zmagań młodych adeptów łyżwiarstwa szybkiego. W sobotę zawodnicy będą rywalizować w godz. 10.00 – 14.30, a w niedzielę w godz. 10.00 – 14.30. Wstęp wolny!
Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim przygotowała specjalną ofertę dla najmłodszych mieszkańców województwa łódzkiego, którzy w poniedziałek rozpoczną ferie zimowe. Od 11 do 24 lutego ze ślizgawki będzie można korzystać codziennie od 10.30 do 22.00.

Bilety za jednorazowe wejście na ślizgawkę kosztują od 7 do 13 zł. W kasie Areny Lodowej są również dostępne karnety na 12 wejść (od 70 do 130 zł). Natomiast pięciogodzinny kurs nauki jazdy na łyżwach kosztuje 250 zł. Obiekt honoruje m.in. Karty Tomaszowianina, Karty Dużej Rodziny, MultiSport Plus, FitProfit oraz OK System. W Arenie Lodowej funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu oraz punkt ostrzenia łyżew prowadzony przez firmę zewnętrzną. Szczegółowy cennik znajduje się na stronie internetowej https://arenalodowa.pl/cennik-sezon-zimowy.html

Od 9 lutego w Arenie Lodowej funkcjonować będzie odpłatna szkółka łyżwiarstwa figurowego. Zapisy – tel. 788660127, e-mail: lutz.piaseczno@gmail.com

W ubiegłym roku ponad 15,5 tys. osób odwiedziło Arenę Lodową w okresie ferii zimowych.

FOTO FOTo foto

Zimowe akcje w Miejskim Centrum Kultury

Jak co roku specjalną ofertę przygotowało Miejskie Centrum Kultury. W pierwszym tygodniu ferii zimowych w filii MOK odbędzie się akcja „Bajeczne ferie”. Dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w warsztatach artystycznych i zajęciach rekreacyjnych. Zaplanowano również wycieczkę autokarową do Łodzi. Więcej informacji - tel. 44 724 42 93.

Są jeszcze wolne miejsca na zimowy wypoczynek w filii DOK. W pierwszym tygodniu ferii placówka zorganizuje akcję „Ferie w pięciu smakach”, podczas której dzieci wezmą udział w warsztatach kulinarnych, sensorycznych czy ceramicznych. W programie znajduje się również wycieczka do Muzeum Zabawek. Zapisy w sekretariacie Filii DOK lub telefonicznie 44 723 15 15.

Akcja zimowa realizowana przez MCK filię Tkacz przebiegać będzie pod hasłem „Zimowe eksperymentarium”. Oferta jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia zostaną przeprowadzone w drugim tygodniu ferii zimowych tj. 18-22 lutego. W ramach akcji odbędą się zajęcia warsztatowe, wycieczki, zajęcia na basenie oraz wyjście do kręgielni. Więcej informacji - tel. 447245192.

Dodatkowo Miejskie Centrum Kultury zapewni ciepły posiłek każdemu uczestnikowi ferii.

FOTo

Warsztaty, zajęcia sportowe i zabawy integracyjne w MBP

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotował interesującą propozycję zajęć dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat w pierwszym tygodniu ferii zimowych – od 11 do 15 lutego 2019 r.
W programie m.in.: zajęcia plastyczne, zajęcia literackie, głośne czytanie książek, warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe,  gry planszowe, gry Kinect, rebusy, łamigłówki i inne zabawy integracyjne oraz poczęstunek. Spotkania będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 13.00.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie - 44 724 61 06.

Odpoczywaj z głową

W dziewięciu szkołach podstawowych w Tomaszowie Mazowieckim organizowana będzie akcja „Odpoczywaj z głową”. Łącznie weźmie w niej udział ponad 110 uczniów. Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta dla najmłodszych tomaszowian zostaną zorganizowane wyjazdy do Areny Lodowej, kina, kręgielni, Komendy Powiatowej Policji czy muzeum. W programie nie zabraknie też zajęć plastycznych i sportowych.

W ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Integracji Osób Uzależnionych i Ich Bliskich na 2019 zorganizowany zostanie wypoczynek zimowy dzieci  i młodzieży z terenu miasta z elementami profilaktyki uzależnień. Realizatorem  będą szkoły, organizacje pozarządowe oraz filie Miejskiego Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Miasto planuje przeznaczyć na ten cel 125 tys. zł.