Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dzień Książki w Bibliotece

Z okazji promocji czytelnictwa i dnia książki 24 kwietnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z dziećmi z przedszkola "Promyczek".

dzień książki w bibliotece

Przedszkolaki zwiedziły "królestwo biblioteki", czyli wypożyczalnie. Oglądały książki, wypowiadały się na temat ich okładek, wielkości, różnych kształtów. Po przez zabawę miały możliwość opowiedzieć o swoich ulubionych postaciach poznanych z książek. Wspólnie tworzyły definicję książki.
Dzieci wysłuchały wiersza pt. "Kłopoty w bibliotece"- M. Przewoźniaka, następnie poznały etap powstawania książki od pisarza do czytelnika. Tego dnia nie zabrakło również tematycznych zagadek, które dzieci bardzo lubią.
Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest czytanie książek oraz obcowanie z nią od najmłodszych lat.

 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij