Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

1 czerwca rusza Strefa Płatnego Parkowania

Strefa Płatnego Parkowania rusza 1 czerwca, ale już teraz można zakupić abonament. Biuro SPP mieści się w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. przy ul. Warszawskiej 109/111 i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.  

FOTO

 W Tomaszowie Mazowieckim od 1 czerwca obowiązywać będą następujące abonamenty:

 • abonament na podstrefę A, który uprawnia do parkowania w obszarze całej Strefy (podstrefy A i B) przez okres ważności abonamentu (miesiąc lub rok) bez opłat;
 • abonament na podstrefę B, który uprawnia do parkowania w obszarze podstrefy B przez okres ważności abonamentu (miesiąc lub rok) bez opłat;
 • abonament N+ dla osób posiadających kartę osoby niepełnosprawnej, który uprawnia do parkowania w obszarze Strefy przez okres ważności abonamentu (miesiąc, kwartał, 6 m-cy, rok), poza miejscami wyznaczonymi dla osób niepełnosprawnych bez opłat;
 • abonament Parking +, przeznaczony dla osób posiadających Kartę tomaszowianina, który uprawnia przez okres 1 roku do parkowania w podstrefie B bez opłat, natomiast w przypadku zaparkowania w podstrefie A, konieczne jest wykupienie biletu jednorazowego, jednakże za obniżona opłatą;
 • karta opłaty zryczałtowanej, dedykowana przedsiębiorcom, która uprawnia przez okres 1 m-ca do parkowania na wyznaczonym miejscu na obszarze danej podstrefy (zastrzeżone stanowisko postojowe).

Aby wykupić abonament, należy złożyć wniosek o wydanie Karty abonamentowej  i uiścić w biurze SPP stosowną opłatę.  Wnioski, stawki opłat abonamentowych i jednorazowych, a także wszelkie informacje na temat funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Tomaszowie Mazowieckim dostępne są w biurze SPP lub na stronie internetowej www.mzktomaszow.pl/strefa-platnego-parkowania/. Po wykupieniu abonamentu, należy pamiętać, aby parkując w obszarze Strefy od dnia 1 czerwca b.r. właściwie oznakować pojazd, poprzez umieszczenie abonamentu czy karty i/lub biletu parkingowego na desce rozdzielczej  auta.

 

Dodatkowe informacje na temat SPP w Tomaszowie Mazowieckim

Strefa Płatnego Parkowania obowiązywać będzie tylko przy urzędach i w centrum. Obszar SPP został wyznaczony na podstawie konsultacji z mieszkańcami. Płatne parkowanie będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -17.00.

Na terenie funkcjonować będą dwie podstrefy: A i B.

Podstrefa A obejmuje:

 • al. Piłsudskiego od ul. Krzyżowej do ul. Grunwaldzkiej,
 • ul. Grunwaldzką od Al. Piłsudskiego do ul. Wschodniej,
 • ul. Wschodnią na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Polnej
 • ul. Polną na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Jerozolimskiej
 • ul. Jerozolimską na odcinku od ul. Polnej do ul. Św. Antoniego
 • Plac Kościuszki,
 • al. Piłsudskiego do ul. Krzyżowej,
 • ul.  św. Antoniego od ul. Mościckiego do ul. Szkolnej (po dwóch stronach ulicy)
 • ul. Tadeusza Kawki,
 • ul. Szkolną na odcinku od ul. Św. Antoniego do ul. Bohaterów 14 brygady
 • ul. P.O.W.

Podstrefa B obejmuje:

 • ul. B. Meca
 • ul. Zachodnią
 • ul. ks. St. Grada

Pobór opłat jednorazowych w obszarze strefy rozpocznie się 1 czerwca br. Każdy z użytkowników strefy będzie mógł zapłacić za postój kupując bilet w parkomacie (opłata wnoszona bilonem lub kartą płatniczą) lub przez Internet czy za pomocą telefonu komórkowego (przy użyciu specjalnej aplikacji).

Ulgi dla mieszkańców miasta

Posiadacze Karty Tomaszowianina w cenie 20 zł mogą zakupić Kartę Parkingową Parking+, dzięki której będą mogli parkować w Podstrefie B bez opłat, a w podstrefie A – wykupując bilet jednorazowy za obniżoną opłatą. Należy pamiętać, aby po zaparkowaniu pojazdu w Strefie Płatnego Parkowania umieścić na desce rozdzielczej  auta abonament czy kartę i/lub bilet parkingowy.

Stawki opłat jednorazowych  dla użytkowników parkujących w obszarze podstrefy A:

Wysokość opłaty w zł

Dla posiadaczy karty abonamentowej Parking +

Dla pozostałych użytkowników Strefy

1) za pierwsze 1/2 godziny

0,50

1,00

2) za pierwszą godzinę

1,50

2,00

3) za drugą godzinę

1,80

2,40

4) za trzecią godzinę

2,10

2,80

5) za czwartą i kolejną godzinę

1,50

2,00

6) za dzienny postój w godzinach funkcjonowania Strefy

10,00

15,00

 

Stawki opłat jednorazowych  dla użytkowników parkujących w obszarze podstrefy B:

Wysokość opłaty w zł

1) za pierwszą godzinę

1,00

2) za drugą godzinę

1,20

3) za trzecią godzinę

1,40

4) za czwartą i kolejną godzinę

1,00

5) brak możliwości wniesienia opłaty za całodzienny postój

-

 

Osoby fizyczne czy firmy często korzystające z miejsc postojowych w obszarze Strefy, będą miały możliwość wykupienia abonamentu parkingowego, a przedsiębiorcy - nawet zastrzeżonego miejsca postojowego. Symboliczną opłatę wniosą osoby posiadające Kartę parkingową osoby niepełnosprawnej, przewidziano również zniżki dla osób posiadających Tomaszowską Kartę Dużej Rodziny 3+.

Stawki opłat abonamentowych w podziale na podstrefy (w zł)

Podmioty/rodzaj abonamentu

miesięczna

kwartalna

półroczna

roczna

 

A

B

A

B

A

B

A

B

osoby fizyczne zameldowane w obszarze danej podstrefy, pierwszy pojazd (karta abonamentowa na daną podstrefę)

20

10

-

-

-

-

120

60

osoby fizyczne zameldowane w obszarze danej podstrefy, kolejny pojazd (karta abonamentowa na daną podstrefę)

120

90

-

-

-

-

600

350

przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie miasta oraz osoby fizyczne zameldowanie w Tomaszowie Mazowieckim poza obszarem danej podstrefy (karta abonamentowa na daną podstrefę)

120

60

-

-

-

-

600

350

osoby fizyczne posiadające Tomaszowską Kartę Dużej Rodziny 3+, pierwszy pojazd (karta abonamentowa na daną podstrefę)

20

10

-

-

-

-

120

60

osoby fizyczne posiadające Tomaszowską Kartę Dużej Rodziny 3+, kolejny pojazd (karta abonamentowa na daną podstrefę)

120

90

-

-

-

-

600

350

osoby fizyczne posiadające kartę parkingową osoby niepełnosprawnej (abonament N+)

5

5

8

8

10

10

15

15

osoby fizyczne posiadające Kartę tomaszowianina (abonament Parking +)

-

-

-

-

-

-

20*

20*

zastrzeżone stanowisko postojowe w godzinach funkcjonowania Strefy (karta opłaty zryczałtowanej)

500

500

-

-

-

-

-

-

 

Za postój w obszarze Strefy  nie będą musiały wnosić opłat osoby prowadzące trwale oznakowane pojazdy należące do służb miejskich, pogotowia, Starostwa Powiatowego oraz Prokuratury Rejonowej, a także motocykliści, inwalidzi wojenni oraz osoby represjonowane (posiadające stosowną legitymację). Radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę rozszerzającą katalog osób uprawnionych do parkowania w Strefie Płatnego Parkowania bez opłat o właścicieli (współwłaścicieli, najemców, leasingobiorców) pojazdów hybrydowych.  Z wnoszenia opłat zwolnieni są na mocy ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych właściciele pojazdów elektrycznych.

Kto jest operatorem Strefy Płatnego Parkowania?

Operatorem Strefy jest Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim Spółka z o.o., w którego siedzibie funkcjonuje biuro Strefy Płatnego Parkowania. W biurze zarówno mieszkańcy miasta jak i goście mogą m.in. uzyskać wszelkie informacje na temat funkcjonowania i organizacji SPP, a także zakupić abonamenty czy karty parkingowe. Obsługa klientów odbywa się w godzinach funkcjonowania strefy, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 z wyłączeniem dni wolnych od pracy.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij